Czym sie rozni sztuczne zaplodnienie od in vitro

Chęć założenia rodziny często kojarzy się nie ale z podjęciem uchwale o małżeństwie, tylko i z myślą posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z dalekich przyczyn ukazuje się to niemożliwe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest niewątpliwie wiele. Że toż stanowić np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjaliści nie są w kształcie wskazać przyczyny niepłodności oraz tymże samym zastosować dobrych form jej przyjmowania. Kiedy różne metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się zwłaszcza na pokrycie sztuczne, czy takie, które dokonuje się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego gatunku rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Metoda ta zajmuje nadal wiele kontrowersji, tylko dla wielu par muszących mieć potomstwo jest drogim rozwiązaniem.

Warto również wspomnieć, że decydując się na taką formę należy zdecydować albo będziemy przyjmować z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę liczbę możliwość. Pierwsza randka u specjalisty połączona jest ze określoną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie podejmowało się wcześniej, należy również przynieść ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto zleca jej szereg nowych badań. I mężczyzna pragnie brać zbadane nasienie, poza tym sprawia skierowanie do kolejnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przejawiają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przeprowadza się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, jak również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu wynikają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika orientuje się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.