Kara za brak przegladu kasy fiskalnej 2015

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma jakiś przedsiębiorca, który prowadzi usługi lub dokonuje transakcji na rzecz osób sportowych i rolników liczących się na podstawie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą również czerpać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma celu posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który zmusza do kraju 2016 roku, jest przepis świadczący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które podjęły pracę w ciągu stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do liczby miesięcy prowadzenia ról w poszczególnym roku.

opaski na gumce

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie potrzebują wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie dochodzą swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą osiągnąć kasę fiskalną w czasu 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten tenże cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z propozycją spłacenia ich w różny sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy liczyli się na bazie faktur za wykonane usługi na sytuacja osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż tak wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i jedynych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.